„Dzień z Niedźwiedziem Wojtkiem” – wyjątkowe wydarzenie kulturalne w Mirosławcu!

Ośrodek Kultury w Mirosławcu i Biblioteka Publiczna w Mirosławcu serdecznie zapraszają na niezwykłe spotkanie poświęcone legendarnemu niedźwiedziowi Wojtkowi – bohaterowi Armii Andersa i jednej z najbardziej poruszających postaci polskiej historii wojennej. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia 2026 roku (środa) w siedzibie OKwM.

W programie znajdą coś dla siebie zarówno najmłodsi, jak i dorośli:
godz. 12:00 – „Mały Niedźwiadek”
Rodzinny spektakl dla dzieci autorstwa Elżbiety Chowaniec, w reżyserii Aldony Figury. W roli głównej Konrad Szymański.
godz. 17:00 – Wykład „Niedźwiedź Wojtek – na dobre i na złe z żołnierzami Armii Andersa”
Poprowadzi dr Sławomir Łaniecki z UKW, przybliżając fascynującą historię niedźwiedzia-żołnierza.
godz. 18:00 – „Niedźwiedź Wojtek” – spektakl teatralny (16+)
Autorem sztuki jest Tadeusz Słobodzianek, reżyseruje Aldona Figura, a wystąpi Michał Piela. Oprawę muzyczną przygotował Mateusz Wachowiak.
Towarzyszyć będzie im również wystawa „Niedźwiedź Wojtek”, dostępna dla wszystkich uczestników wydarzenia.
Dzień z niedźwiedziem będzie wyjątkową okazją, by poznać historię Wojtka – niedźwiedzia, który stał się symbolem odwagi, lojalności i niezwykłej przyjaźni. Zapraszamy rodziny, miłośników teatru, pasjonatów historii oraz wszystkich, którzy chcą spędzić inspirujący dzień w duchu kultury i pamięci.
Wstęp na wydarzenia jest otwarty. Serdecznie zapraszamy!