ANDRZEJ WAJDA 40/90 – wystawa

25 sierpnia br. przed Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu otwarta zostanie wystawa plenerowa ANDRZEJ WAJDA 40/90 oraz wyświetlony zostanie ostatni film reżysera „Powidoki”.

Krótki opis wystawy Andrzej Wajda 40/90

6 marca 2016 roku Andrzej Wajda skończył 90 lat; zrealizował 40 filmów fabularnych – stąd tytuł wystawy: 40/90.

Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od „Pokolenia”  – debiutu z 1954 roku aż do „Powidoków” – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim.

Na planszach wystawy oprócz fotosów, werków i  plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów.

Organizatorzy i autorzy wystawy

Wystawa powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrealizowana została przez Filmotekę Narodową we współpracy z wieloma instytucjami –  przede wszystkim studiami filmowymi: Kadr, Zebra, Tor, a także CRF, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Teksty autorstwa prof. Krzysztofa Kornackiego są w języku polskim i angielskim. Tłumaczenie – Edyta Skrobiszewska, Paweł Włochacz i Simon Clare. Korekta – Maria Armata. Scenariusz, redakcja, wybór ilustracji i fragmentów filmowych – Natalia Chojna. Współpraca – Robert Jaczewski. Garfika – Ola Kot.

Program:

18.00     otwarcie wystawy

18.30     pokaz filmu „Powidoki”

Zapraszamy!

Skip to content