POMERANIA 2012

logo pomerania

Tytuł projektu: Polsko – niemieckie warsztaty muzyczne – Festiwal Żubra

Okres realizacji projektu: 01.07 – 31.08.2012 r.

Umowa nr: FMP-2012-072 w ramach Funduszu Małych Projektów z Programu Operacyjnego INTERREG IV A Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Trnasgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia/ Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 – 2013

Instytucja zarządzająca: Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania

Kwota dofinansowanie: 8 892,02 PLN / 2 058,19 EUR

Całkowity koszt projektu: 10 461,20 PLN / 2 421,44 EUR

Opis projektu:
Przedmiotem projektu są dwudniowe warsztaty z ruchu scenicznego i artystycznego przeprowadzone wśród uczestników z miasta partnerskiego Friedland oraz uczestników z Mirosławca. Warsztaty mały na celu poznanie siebie, swoich umiejętności, zainteresowań oraz przede wszystkim zbliżenie dwóch narodowości. Warsztaty były częścią „Festiwalu Żubra” połączonego z polsko-niemiecka konferencją nt. ochrony żubra.
Projekt rozpoczął się w sobotę 14 lipca 2012 r., przyjazdem młodzieży z Friedlandu wraz z opiekunami, którzy również uczestniczyli w warsztatach, i trwał do godzin popołudniowych 15 lipca 2012 r.
Warsztaty rozpoczęły się od części muzyczno – tanecznej. Prowadzącą zajęcia była p. Katarzyna Zajączkowska. Podczas warsztatów w sobotę, jak i w niedzielę, młodzież uczyła się prócz choreografii tanecznej, polskich tańców narodowych: poloneza i krakowiaka (z hołupcami, – co sprzyjało rozluźnieniu atmosfery). po tym eksperymencie tanecznym, uczestnicy przedstawili utwory, które będą wykonywane podczas koncertów.
Kolejnymi warsztatami były zajęcia artystyczne, na których uczestnicy wykonywali ozdoby techniką filcowania, a także malowali na jedwabiu. Są to trudne techniki do opanowania, ale bardzo efektowane. Zajęcia prowadziła p. Grażyna Muzyka.
Pomiędzy warsztatami był czas na koncerty na scenie głównej Festiwalu Żubra. Polski i niemiecki zespół występował dwukrotnie w sobotę i niedzielę. Wykonali także wspólny występ, przygotowany podczas warsztatów muzycznych.

 

 

Skip to content