Dzień Dziecka w gminie Mirosławiec

Corocznie 1 czerwca w każdej miejscowości w Polsce świętowany jest Dzień Dziecka. Inaczej nie mogło być w naszej gminie. W pierwszy czerwcowy czwartek wszystkie dzieci, te duże i te małe, stawiły się na stadionie miejskim w Mirosławcu, wraz z nauczycielami i opiekunami, by wspólnie świętować.

Organizatorzy tegorocznego Gminnego Dnia dziecka, czyli: Gmina i Miasto Mirosławiec, Ośrodek Kultury w Mirosławcu, 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, Zespół Szkół w Mirosławcu, Zespół Szkół w Piecniku, Samorządowe Przedszkole „Słoneczko” w Mirosławcu, Biblioteka Publiczna w Mirosławcu, Usługi Gastronomiczne Zofia Orawiec, Ochotnicza Straż Pożarna w Mirosławcu, Stowarzyszenie EkoQulturka, przygotowali moc atrakcji.

W sali widowiskowej OK Mirosławiec dla najmłodszych dzieci – przedszkolaków i klas 1 – 3 – zostało wystawione przedstawienie „Mały książę” w wykonaniu Teatru MER.

Z kolei na stadionie miejskim można było pomalować sobie ciało kolorowymi farbkami i kredkami; wziąć udział w loterii, gdzie każdy los był pełny; pograć w grę plenerową „Przygoda Bioregionie Mirosławiec”; zapoznać się z wozami: strażackimi policyjnymi, wojskowymi,  żandarmeryjnymi i wyścigowymi; spróbować swych sił w konkursach sprawnościowych czy nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Najważniejszy punktem całych obchodów Gminnego Dnia dziecka, według Dzieci, była oczywiście piana. Dwa wozy strażackie z OSP Mirosławiec i 12. BBSP w Mirosławcu utworzyły wielkie kolorowe jeziora z piany, które stały się miejscem wszelkiego rodzaju zabaw i szaleństwa dzieci.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nasz Gminny Dzień Dziecka. A byli to: Nadleśnictwo Mirosławiec, Żywiec Zdrój S.A., Miejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirosławcu, SKLEP OGRODNICZY JUSTYNA STUPAK, Sklep „TINA” JUSTYNA MARKOWSKA, ZAKŁAD PRODUKCYJNO – HANDLOWO – USŁUGOWY „BUD – MAT” – Joanna i Marcin Woźniak, SKLEP SPOŻYWCZO – PRZEMYSŁOWY „PUCHATEK” GRZEGORZ WANKIEWICZ, Sieć sklepów LEWIATAN – SKLEP W MIROSŁAWCU – ROMAN BŁASZAK, Leszko Trans – Barbara i Leszek Polaków, Rodzinne Ogrody Działkowe z Mirosławca.

Galeria

Skip to content