Ferie zimowe w OK Mirosławiec

Ferie zimowe na terenie gminy i miasta Mirosławiec, trwały w tym roku od 17 do 28 lutego. W zajęciach organizowanych prze Ośrodek Kultury w Mirosławcu udział wzięło 120 dzieci i młodzieży.

Całe dwa tygodnie wypełnione były zajęciami: plastycznymi, technicznymi (majsterkowanie), bibliotecznymi, tanecznymi, wokalnymi i sportowymi. Ponadto odbywały się także zimowe seanse filmowe. Celem zajęć było zabezpieczenie i uatrakcyjnienie czasu wolnego.

Podczas zajęć plastycznych uczestnicy ferii wykonali m.in.: obrazy z nasion – „Zwiastuny wiosny”, malowali chusty jedwabne i koszulki, malowali na płótnie – „Martwa natura”, wykonali drzewka bonsai,  a także po raz pierwszy samodzielnie wykonali świece. Duża popularnością ciszyły się zajęcia sportowe i zajęcia przy muzyce, w których każdy, bez względu na wiek czy płeć, brał chętnie udział. Hitem okazała się „dawna” gra „Państwa, miasta..”, w której każdy uczestnik ferii chętnie sprawdzał swoją wiedzę.

W drugim tygodniu ferii odbyły się wyjazdy na basen „Bukownia” w Wałczu i do kina „Tęcza” . Film „Wędrówki dinozaurów” okazał się świetną produkcja dla widzów w każdym wieku, a i zabawy w wodzie i na zjeżdżalniach sprawiły wielką frajdę dla wszystkich kąpiących. Wycieczka do Wałcz była częściowo opłacona przez dzieci i młodzież biorące udział w feriach.

Na zakończenie ferii zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami i zawody na świeżym powietrzu. Nie zabrakło także nagród za udział kilku konkursach sprawnościowych.

Program feryjny był realizowany we wszystkich świetlicach, na których zatrudnieni są instruktorzy świetlic wiejskich, tj.: Bronikowo, Jadwiżyn, Próchnowo, Orle, Łowicz Wałecki, Piecnik, Jabłonowo, Mirosławiec Górny i Hanki. Każdy z instruktorów realizował swój autorski program feryjny.

Galeria – ferie zimowe w OK Mirosławiec

Skip to content