IX Papieski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej

Chociaż pandemia wkoło sekcje wokalne działają zdalnie ale aktywnie.
W dniach 30 października – 9 listopada br. odbywał się IX Papieski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej w Drawnie o zasięgu wojewódzkim, do którego przygotowywali się soliści i zespoły z naszego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Bartka Michalczyka – Zespół Po Schodkach, Jarzębina z Hanek oraz Swojacy z Mirosławca.

            W konkursie wzięło udział wielu solistów i zespołów miedzy innymi z Drawna. Recza, Ińska, Barlinka, Lipian, Kalisza Pomorskiego, Szczecina, Czaplinka, Kostrzyna, Prostek oraz Mirosławca.
Konkurs miał formę online i był dwuetapowy.
       W pierwszym etapie szanse wyboru swoich laureatów mieli internauci i to oni zadecydowali, że III miejsce zdobyła Zuzanna Hańczaryk oraz II miejsce zespół Po Schodkach – Gratulujemy!
       II etap to laureaci wybrani przez profesjonalne Jury, w skład którego wchodzili Pani Paula Salińska, Pan Sławomir Bącelak i Andrzej Jędrzejak. Jury spośród 34 podmiotów i nadesłanych filmów wybrali najlepszych.
       Zdalne, trudne lecz solidne próby sprawiły, że po raz kolejny Laureatem został Zespół Po Schodkach, który osiągnął wysoki poziom wykonania swoich utworów i skradł serce Jury zdobywając II miejsce w kategorii zespoły.
W kategorii soliści III miejsce zdobyła Amelia Zawada.
       Gratulujemy serdecznie laureatom i ŻYCZYMY CI DALSZYCH SUKCESÓW!

Skip to content