Jedna z czterech

Spotkanie 4 kultur miało w założeniu integrować cztery narodowości: ukraińską, niemiecką, żydowską i polską. Jednak w tym roku postawiliśmy na bliskie spotkanie z tylko jedną z tych kultur, a mianowicie z kulturą ukraińską.

Od zeszłego tygodnia na Placu Lotników przed Ośrodkiem Kultury w Mirosławcu, można oglądać wystawę plakatów „MyDan”. Parce wykonali studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, podczas warsztatów z prof. Lexem Drewińskim.
Ale jak spotkania z kultura ukraińską, to nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. Z tej okazji do Mirosławca zawitał zespół „Kozackie zabawy”, w składzie: Mychajło Nagornyj, Wiktor Teterja, Igor Ratusznyj, Walerij Pawłowskij, Oleg Klimenko i Walerij Żos. Zespół koncertuje na całym świecie, mając w swoim koncie dwa dni koncertów z legendami rocka – brytyjską grupą „Black Sabath”.
Muzyków z zespołu „Kozackie Zabawy” przywitali i zaprosili na scenę wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ukraińców w Polsce Marek Syrnyk i Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. Podczas półtoragodzinnego koncertu zespół dał pokaz wspaniałej muzyki, prezentując interpretacje kozackich śpiewów, dum i dumek ukraińskich.
Występ „Kozackich Zabaw” w Mirosławcu był jednym z przystanków na trasie koncertowej. Podczas tego weekendu grupa wystąpiła także w Wałeckim Centrum Kultury i w Polsko Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie.
Kornet został poprzedzony zabawami i warsztatami plastycznymi dla najmłodszych.

Galeria

Skip to content