Konkurs Anioły Rzemiosła – informacja

Na prośbę organizatorów, przekazujemy informacje:
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE ANIOŁY RZEMIOSŁA. Jest to inicjatywa, która wspiera utalentowanych polskich twórców rękodzieła artystycznego w Polsce.

Celem Konkursu jest ufundowanie trzem najbardziej utalentowanym artystom rocznego stypendium na dalszą edukację i rozwój.
Konkurs Anioły Rzemiosła przyznaje nagrody w trzech kategoriach, które doskonale oddają różnorodność polskiego rzemiosła artystycznego:
Haft, koronkarstwo, szydełkowanie.
Złotnictwo, jubilerstwo, biżuteria.
Ceramika artystyczna.
Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Link do formularza: https://www.aniolyrzemiosla.eu/formularz-zgloszeniowy
Trzech Laureatów otrzyma roczne stypendium na rozwój kariery oraz edukację – w wysokości 60 tysięcy złotych dla każdego z twórców. Stypendia dla artystów wręczone zostaną na Gali w Królewskiej Galerii Rzeźby w Łazienkach Królewskich w Warszawie 5 października 2023 roku. Kapituła Jury Konkursu 15 września wyłoni z nadesłanych zgłoszeń 15 prac artystów, które zostaną zaprezentowane w tym dniu na wystawie w Królewskiej Galerii Rzeźby.
W Jury Konkursu zasiadają wybitne osoby ze świata kultury oraz artyści: Dyrektor Muzeum Łazienek Królewskich Marianna Otmianowska, malarz Stanisław Baj, uznany plakacista Rafał Olbiński, rzeźbiarz Tomasz Górnicki, fotograf Robert Wolański.
Zapraszamy do wzięcia udziały w Konkursie. Więcej informacji na stronie: www.aniolyrzemiosla.eu

Skip to content