Manewry Artystyczne WP 2017 z naszymi solistkami

W dniach 11 – 15 sierpnia 2017 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbył się Festiwal Piosenki i Tańca w ramach przedsięwzięcia kulturalnego „Manewry Artystyczne Wojska Polskiego”.

Organizatorem tego wydarzenia był Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, współorganizatorem Dowództwo Garnizonu Warszawa, a gospodarzem Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Na Manewrach Artystycznych naszą mirosławiecką 12. Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych reprezentowały solistki Adrianna Trzmiel z utworami: „Sen o Katyniu” i „Anatewka” oraz Natalia Kołodziejczyk z utworami: „Kolęda Warszawska 1939” i „To nie ja”.

Zwieńczeniem intensywnej pracy instruktorów, wykonawców z 26 klubów wojskowych a także  realizatorów przedsięwzięcia był Koncert Galowy w dniu 14.08.2017 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas koncertu uczestnicy prezentacji konkursowych otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Sławomira Frątczaka oraz szefa Oddziału Kultury i Tradycji Orężnych płk dr Pawła Lewandowskiego. W imieniu dowódcy Garnizonu Warszawa nagrodę specjalną wręczył szef Oddziału Wychowawczego Dowództwa Garnizonu Warszawa płk Mariusz Bednarz. Nagrody dla uczestników festiwalowych zmagań ufundował również dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej dr Jan Tarczyński oraz kierownik Klubu Dowództwa.

Niestety naszym solistkom nie udało się otrzymać tytułu Laureata. Ada i Natalia otrzymały jednak cenne wskazówki, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

Pełna lista Laureatów Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego znajduje się pod linkiem: http://klubdgw.wp.mil.pl/pl/2_671.html

Źródło: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Galeria

Skip to content