Realizujemy kolejny projekt!

25.02.2015 r. Ośrodek Kultury w Mirosławcu otrzymał wiadomość z informacją o pozytywnej decyzji jury konkursu na koordynację lokalną „Muzeum na kółkach” 2015. Mirosławiec jest jedyną miejscowością z województwa zachodniopomorskiego, której udało się zakwalifikować do projektu. „Muzeum na kółkach” 2015 będzie realizowane w Mirosławcu w dniach 15 – 18.05.2015 r.

„Muzeum na kółkach” to objazdowa wystawa edukacyjna wprowadzająca w temat historię i kulturę społeczności żydowskiej w Polsce. Ekspozycja umieszczona w dwóch kontenerach odwiedzi do kwietnia 2016 r. 47 miejscowości w całej Polsce. W każdej miejscowości będzie gościła 3 dni. Wystawie będą towarzyszyć wykłady, warsztaty, dyskusje i projekcje filmów oraz inne działania w ramach programu przygotowanego przez Muzeum oraz liderów lokalnych – inne w każdym z odwiedzanych miast.
Mirosławiecki projekt obejmuje następujące działania lokalne:
1. Gra miejska – śladami historii
2. Plenerowa wystawa o Akibie Eiger
3. Porządkowanie Cmentarza Żydowskiego w Mirosławcu
4. Spotkanie z filmem i bajką
Organizatorem projektu „Muzeum na kółkach” jest Muzeum Historii Żydów Polskich, który finansowany jest w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014 w ramach projektu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”.

Skip to content