Teatr Współczesny o współczesności

21 września br. w OK Mirosławiec odbył się spektakl teatralny pt. „Trollgatan. Ulica Trolli”, w wykonaniu szczecińskiego Teatru Współczesnego. Przedstawienie odbyło się w ramach tegorocznej edycji akcji „Teatr Polska”.

Spektakl Tomasza Kaczorowskiego skupia się na najbardziej palących problemach świata współczesnego. „Trollgatan” dotyczy kryzysu tożsamości współczesnej Europy – od marzeń o bogatej Północy, poprzez poprawność polityczną, populizm – po ekstremizm. W intermedialnym i popkulturowym świecie funkcjonują ludzie, których poglądy i wyobrażenia o rzeczywistości są polem do konfliktów.

Po zakończonym spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, na które przybyła liczna grupa uczniów klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami – Barbarą Antochowską i Agnieszką Pawlus – z Zespołu Szkół w Mirosławcu.

Program „Teatr Polska” jest organizowany od 2009 roku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest ułatwienie dostępu do oferty polskich scen dla mieszkańców mniejszych miejscowości, z czego Mirosławiec chętnie skorzystał.

Galeria

Skip to content