Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Mirosławcu

10 stycznia br. późnym wieczorem zakończył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Mierzymy wysoko”. W tym roku pieniądze zbierane podczas 24. Finału zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na ulice miast w Polsce i na całym świecie wyszło 120 tys. wolontariuszy. Nie inaczej było w Mirosławcu.

Od godziny 9 rano 48 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami przemierzało ulice miasta i gminy Mirosławiec, aby kolejny raz zbierać pieniądze na szczytny cel.

Rozpoczęliśmy o godz. 16.00 oczekiwanymi licytacjami, które prowadziły Kasia Zajączkowska i Grażyna Muzyka, przy udziale Burmistrza Mirosławca Piotra Pawlika. Jak co roku duże poruszenie wywołała licytacja vouchera na pełnienie obowiązków Burmistrza Mirosławca przez jeden dzień. Kwotą 200,00 zł licytację wygrał Pan Zenon Gębarowski. Tradycyjnie, jak od wielu lat pod młotek poszło Serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Srebrne Serduszko WOŚP wylicytowała Rada Miejska Mirosławca za sumę 1 800,00 zł.
Przerywając licytacje na ośrodkowej scenie wystąpiły zespoły: SOM GORSI i FALKENBLUES. Oba zespoły rozbujały mirosławiecką publiczność.
Na scenie zaprezentowała się również grupa miłośników Zumby, którzy pod kierunkiem Asi Jońskiej zatańczyła trzy układy. Już przy pierwszej piosence – „Szalona Ruda” – cala sala kołysała się w zumbowych rytmach. Przy ostatnim utworze „Macarena” do grupy dołączył zespół „Som gorsi”, wywołując przy tym salwy oklasków. Tańczyć każdy może!
Punktualnie o godzinie 20.00 wszyscy przybyli na XXIV Finał udali się na zewnątrz – przed budynek Ośrodka Kultury – gdzie nastąpił stały punk programu: światełko do nieba.

Sztab w Mirosławcu zebrał kwotę 13 354,59 zł.

Sztab w Mirosławcu kieruje wielki podziękowania do naszych wolontariuszy, którzy mimo zimna kwestowali od rana po późnych godzin popołudniowych.

Podziękowania należą się także uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół w Mirosławcu i Zespołu Szkół w Piecniku, a także Paniom ze Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa Koło nr 2 w Mirosławcu, którzy po raz kolejny zagrali z mani podczas finału.

Szczególne i gorące podziękowania kierujemy ku strażakom z OSP Mirosławiec, którzy przez cały dzień wspierali, pomagali i czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Serdeczne dzięki Panowie!

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom – sponsorom, którzy okazali się ludźmi dobrej woli. Oto oni: Marta i Ireneusz Pałka, „BOMI” Bolesław Romaniuk, Marek Sakowicz Apteka NOWA, Alicja Pawlik, Tomasz Pawlik, Jadwiga Siatkowska, Koło Łowieckie „KACZOR”, Wojskowe Koło Łowieckie „JODEŁKA”, Ewa i Andrzej Krzywiccy, Sklep „Irena”, Helena Mazur firma „MAZ-BUD”, Justyna i Roman Ruta, Nadleśnictwo Mirosławiec, ZAKŁAD MECHANICZNY „METALTECH”, SKLEP MYŚLIWSKI OSTOJA STANISŁAW POLUS, Zofia i Stanisław Orawiec, Firma „Rolmech”, Leszek Mazur, 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, Piotr i Ola Mojscy, Joanna Trepczyńska, STRAŻAK Sam Ryszard Kowalczyk, Tomasz Barbara Antochowscy.

Galeria

Skip to content