Abrakadabra warsztatowo

Warsztaty taneczne to wyjątkowa forma zajęć tanecznych, wzbogacająca cotygodniowe próby zespołu tanecznego.Toteż tradycyjnie, jak co roku, zespół taneczny „Abrakadabra” odwiedził zawodowy tancerz z Gdańska – Sebastian Białobrzeski, aby przeprowadzić warsztaty taneczne.

Na pierwszy ogień – w piątek 20 lutego br. – poszła młodsza grupa zespołu, która miała zajęcia z podstaw klasyki i ruchy scenicznego. Dziewczynki w wieku 6 – 12 lat poznały postawy ruchu rąk i nóg w klasyce oraz zaczęły ćwiczyć swoją pierwszą etiudę taneczną. Następnie na plac boju wkroczyła starsza grupa zespołu, która również zaczęła od klasyki. Na rozgrzewkę poszły elementy tańca współczesnego i kroki housa potrzebne do jednego z przygotowywanych układów tanecznych.
Przez następne dwa dni (21-22 luty br.) „Mała Abrakadabra” i „Abrakadabra” ćwiczyła nowo poznane elementy tańców. Starsze dziewczyny zaprezentowały p. Białobrzeskiemu najnowszy układ „Ogniste ptaki” z prośbą o profesjonalna opinię. Małe poprawki, kilka wskazówek i układ był gotowy. Ale co dobre, nic nie trwa wiecznie… dlatego drugi taniec „Motocyklowy zawrót głowy” został już do dopracowania na próbach.

Galeria

Skip to content