Festiwal Ruchu – Festiwal Kolorów w Mirosławcu

3 czerwca 2017 r. odbył się nasz pierwszy biegowy Festiwal Kolorów. Tego dnia stadion miejski w Mirosławcu zabarwił się na tęczowo. Na starcie stawili się zawodnicy: „Biegu z maskotką”(czyli dzieci i młodzież w wieku do 13 lat, którzy biegli z maskotką), biegów na 5 km, 10 km oraz marszu Nordic Walking na 5 km.

Od godz. 8.00 rozpoczęła się rejestracja zawodników i trwała nieprzerwanie do godz.10.20, gdy wszyscy zawodnicy stanęli do wspólnej rozgrzewki. Wśród uczestników można było usłyszeć opinie, że po rozgrzewce nie dadzą rady przebiec nawet 400 metrów. Mimo to, wszyscy zameldowali się na starcie. Około godziny 10.30 ruszył „Bieg z maskotką”. Wzięło w nim udział 35 biegaczy, który mieli do pokonania czterystumetrowe okrążenie stadiom miejskiego. Nie była to rywalizacja na czas czy zajęte pierwsze miejsce, liczyła się świetna zabawa. Szczególnie, że na stadionie co 100 metrów ustawieni byli wolontariusze z kolorowymi proszkami holi, którzy posypywali biegaczy. Wszyscy uczestnicy „Biegu z maskotką” otrzymali tęczowe medale pamiątkowe.

Kiedy emocje wśród dzieci i ich rodziców opadły, na start stanęli uczestnicy biegów na 5 km – w ilości 85 osób,  10 km – w ilości 77 osób oraz maszerujący Nordic Walkimg, również na 5 km – w ilości 39 osób.

I tu również na trasie biegów i marszu pojawiły kolorowe proszki holi. Nasi niezawodni i dzielni strażacy na każdym kilometrze trasy posypywali uczestników barwnymi kolorami. Na mecie wszyscy zawodnicy kończący swoje biegi i marsze otrzymali tęczowe medale pamiątkowe.

Po wysiłku fizycznym wszystkim uczestnikom festiwalu kolorów należał się odpoczynek i małe co nieco –  pyszna grochówka i ciasto drożdżowe. Relaks przy dobrej muzyce zapewnił zespół BEZJAHZGH.

Od godziny 13.00 rozpoczęła się dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów – otrzymali piękne złote puchary, a także losowanie nagród dla uczestników marszu Nordic Walking. Poniżej przedstawiamy klasyfikacje.

Bieg 5 km – kobiety

I miejsce – Hanna Krajewska

II miejsce – Martyna Stefaniak

III miejsce – Patrycja Kołoszyc

Bieg 5 km – mężczyźni

I miejsce – Szymon Drożdż

II miejsce – Piotr Dziuba

III miejsce – Krzysztof Borek

Bieg 10 km – kobiety

I miejsce – Marta Słapczyńska

II miejsce – Magdalena Massel

III miejsce – Róża Wiśniewska

Bieg 10 km – mężczyźni

I miejsce – Andrzej Kuśmider

II miejsce – Artur Majewski

III miejsce – Tomasz Deptuła

Zostały również wręczone nagrody w kategorii żołnierz polski. Poniżej wyniki.

Bieg 5 km kobiety – Beata Głuszko.

Bieg 5 km mężczyzn – Piotr Dziuba

Bieg 10 km kobiety – Marta Słapczyńska

Bieg 10 km mężczyzn – Andrzej Kuśmider

Nie zapomnieliśmy także wyróżnić najstarszych zawodnikach naszego „Festiwalu Ruchu – Festiwalu kolorów”. Bo przecież sport można uprawiać w każdym wieku 🙂 Upominki otrzymali: Marianna Przybył i Marek Kąckowski. Oboje zawodników brało udział w marszu Nordic Walking.

Przypomnijmy, że Organizatorami kolorowej imprezy biegowej byli: Stowarzyszenie ekoQulturka, Ośrodek Kultury Mirosławcu i Bioregion Mirosławiec. A dzięki sponsorom mogliśmy zorganizować tak fantastyczną imprezę sportową. Byli to: firma Żywiec Zdrój S.A., Investa Chem Zakład w Mirosławcu, Urząd Miejski w Mirosławcu.

Ponadto partnerami przy organizacji festiwalu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie oraz Starostwo Powiatowe w Wałczu.

Projekt „Polsko – Niemiecki Festiwal Ruchu – Festiwal Kolorów” został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.

Podziękowania kierujemy do OSP Mirosławiec, Straży Miejskiej w Mirosławcu oraz Posterunku Policji w Mirosławcu. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Leszka Mazura za nieocenioną pomoc przy realizacji biegu.

Dziękujemy również za pomoc Wolontariuszkom, które z uśmiechem obsypywały biegaczy kolorowymi proszkami holi.

Widzimy się za rok!

Galeria

 

Skip to content