Jak Muzeum do Mirosławca przyjechało

Od dziś – 16.maja br. – można zwiedzać / oglądać / brać udział w warsztatach w ramach projektu „Muzeum na kółkach”. Muzeum zostanie w Mirosławcu do poniedziałku 18.05 br.

Na  sobotę zaplanowano m.in. warsztaty dla dzieci „Poznawanie żydowskiego święta”, porządkowanie Cmentarza żydowskiego, spotkanie z bajkami i opowiadaniami żydowskimi, z muzyką. A na holu OK Mirosławiec można oglądać wystawy: „Z narażeniem życia” oraz „Muzeum na kółkach”. O godzinie 19.00 wyświetlony zostanie film „Jentl”.

Galeria dzień 1.

Niedzielne przedpołudnie – 17.05. br. upłynęło pod znakiem gry miejskiej. W ramach działań lokalnych „Muzeum na kółkach” OK Mirosławiec zorganizował grę typu „Zwiedzaj grając = graj zwiedzając”- „Śladami historii”. Na start stawiły się trzy drużyny. Gracze otrzymali kartę gry wraz z informatorem i ruszyli w miasto, by samodzielnie wykonać zadania.

Zadaniem graczy było odnalezienie 6 punktów, na których stoją agenci z dodatkowymi zadaniami. Wskazówki doprowadzające do nich oraz mapa znajdowały się  na karcie gry. Niezależnie od tego czy uczestnikom udało się spełnić wymagania agenta, otrzymali fragment zdjęcia za samo dotarcie na miejsce. Fotografia, której kawałki gracze przykleili na odwrocie karty gry, przedstawiała 7 punkt – miejsce mety. Agenci rozpoczynali grę po usłyszeniu od graczy powitania ”Szalom”.

Wśród zadań do wykonania znalazło się: wykonanie tablicy przystankowej z nazwą Markisch Friedland, naszkicowanie frontu synagogi znajdującej się niegdyś w Mirosławcu, rozwiązanie krzyżówki czy zapoznanie się zasadami zachowania się na cmentarzu żydowskim.

Na metę – plac przed Muzeum Walk o Wał Pomorski – po godzinnym bieganiu po mieście, stawiły się wszystkie drużyny. Sprawdzono poprawność wykonanych działań. Wszyscy gracze otrzymali nagrody, a w tym paczkę słodyczy ufundowaną przez organizatorów „Muzeum na kółkach”.

Galeria dzień 2.

Poniedziałek – 18/05/2015 r. – to ostatni dzień „Muzeum na kółkach” w Mirosławcu. Tego dnia odbyły się warsztaty dla dorosłych „Kobiety żydowskie”. Przybyła na nie liczna grupa mieszkańców, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Z wizytą do muzeum zawitali także uczniowie Zespołu Szkół w Mirosławcu

Galeria dnia 3.

 

Skip to content