Jubileuszowy X konkurs kolęd

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, corocznie Ośrodek Kultury w Mirosławcu jest organizatorem Konkursu Piosenki bożonarodzeniowej, kolęd i pastorałek. W tym roku było to szczególne spotkanie kolędników, gdyż odbyło się po raz dziesiąty.

12 grudnia br. o godzinie 16.00 na sali widowiskowej stawiło się ponad 70 wykonawców, reprezentujących: Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” z Piły, Zespół Szkół w Mirosławcu, Samorządowe Przedszkole „Słoneczko” Oddział Zamiejscowy w Mirosławcu Górnym, Szkołę Podstawową w Tucznie, Ośrodek Kultury w Mirosławcu, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomirskim Świetlica Cybowo Osiedle, Szkołę Podstawową w Reczu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Karsiborze, Szkołę Podstawową w Bogdańcu, Gimnazjum w Chwiramie oraz reprezentujących miejscowości: Trzcianka i Mirosławiec. Magiczna atmosfera przeglądu wprowadziła wszystkich kolędników w świąteczny nastrój.
Przegląd przeprowadzony został w czterech kategoriach wiekowych – grupy dziecięce: 3 – 8 lat i 9 –12 lat oraz grupy młodzieżowe: 13 – 15 lat i powyżej lat 16.
Występy grup oceniała powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna w składzie: Małgorzata Bornowska (przewodnicząca), Anna Kasperska – Czech i Krzysztof Marszewski; która według ustalonych przez organizatorów kryteriów, dokonała oceny prezentacji i przyznała w poszczególnych kategoriach tytuły Laureata i wyróżnienia.
Podczas finału konkursu kolęd wszystkie dzieci obdarowane zostały słodkimi czekoladkami i dyplomami uczestnika, natomiast na laureatów czekały piękne nagrody: dyplomy, maskotki, odtwarzacz MP3 i tablety. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
kategoria wiekowa 3 – 8 lat:
tytuł Laureata otrzymała Liliana Grzesiak, za wykonanie utworu „Świąteczny śnieg”
wyróżnienie otrzymały: Maja Budzianowska, Lena Chabrowska, Zuzanna Hańczaryk, za wykonanie utworu „Był pastuszek bosy”
wyróżnienie otrzymała Julia Helman, za wykonanie kolędy „Dzisiaj w Betlejem”

kategoria wiekowa 9 – 12 lat:
tytuł Laureata otrzymała Natalia Kołodziejczyk, za wykonanie utworu „Cicho, cicho pastuszkowie”
wyróżnienie otrzymała: klasa III: Kinga Żygowska, Gabrysia Pańczyk, Maurycy Skrzyński, Adam Kołodziejczyk, Monika Salitra, za wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”
wyróżnienie otrzymała Nadia Lembicz, za wykonanie utworu, „Kto wie”

kategoria wiekowa 13 – 15 lat
tytuł Laureata otrzymała Martyna Stefaniak, za wykonanie utworu „Moja pastorałka”
wyróżnienie otrzymała Aleksandra Sabadasz, za wykonanie utworu „Cicha noc”
wyróżnienie otrzymała Julia Grabiec, za wykonanie utworu „Kolęda dla nieobecnych”

kategoria wiekowa 16 lat i powyżej
tytuł Laureata otrzymała paulina Kołodziejczyk, za wykonanie utworu „Pan się rodzi”
wyróżnienie otrzymała Adrianna Trzmiel, za wykonanie utworu „Całą noc padał śnieg”
wyróżnienie otrzymała Maria Pałka, za wykonanie utworu „Kolęda dla nieobecnych”.

Konkurs kolęd został objęty patronatem przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Operę na Zamku w Szczecinie, a także patronatem medialnym przez TVP Szczecin i tygodniki Extra Wałcz.

Galeria

Skip to content