„Muzyczna lekcja historii”

„Muzyczna lekcja historii” to rockowo – poetycka trasa koncertowa zespołu Fabryka, która 25 października br. miała swój przystanek również w Mirosławcu.

Dzięki dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2019”, grupa Fabryka wykonała w pop -rockowych aranżacjach utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znalazły sie wybrane piosenki z płyty „Sierpień”, obejmujące m.in. poezje K. K. Baczyńskiego. Program uzupełniły znane polskie przeboje z lat 60. i 90.: „Biały Krzyż”, “Wolność”, „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Nie pytaj o Polskę” oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w “fabrycznych” opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie promujące nowoczesne wartości patriotyczne. Koncert został uzupełniony o wizualizacje multimedialne, wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów.

            Zespół „Fabryka” wystąpił także w: Kolbuszowej, Wąbrzeźnie, Izbicy Kujawskiej, Giżycku, Malborku, Połczynie Zdroju, Świdwinie i Mieścisku. Podczas każdego z koncertów słuchacze mogli bliżej poznać rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, a także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś osoby starszego pokolenia – dorośli odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych.

GALERIA

Skip to content