Obchody Narodowego Święta Niepodległości – fotorelacja

Mszą św. koncelebrowaną 11 listopada o godzinie 12.00 w Kościele parafialnym pw. NP NMP w Mirosławcu, rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Tego samego dnia o godz. 17.00 na Placu Lotników przeprowadzony został capstrzyk wojskowy. Uczestnicy capstrzyku: dowódcy i żołnierze z 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu i 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, władze miasta, powiatu i województwa, mieszkańcy miasta, młodzież szkolna i harcerze przybyli pod Pomnik Czołg, by Apelem Pamięci oddać cześć wszystkim, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
Następnie w Ośrodku Kultury w Mirosławcu rozbrzmiała muzyka. O godz. 18.00 w sali widowiskowej rozpoczęła się wieczornica. Wypełniły ją aranżacje utworów patriotycznych, zarówno pieśni historyczne – „My, Pierwsza Brygada”, jak i współczesne utwory – „Żeby Polska była Polską”. W koncercie wystąpiły zespoły i solistki z Ośrodka Kultury w Mirosławcu: Ada Trzmiel, Marika Pałka, Julia Grabiec, Filip Bogucki i zespół wokalny „Ardi”.
Podczas wieczornicy Gryfem Zachodniopomorskim odznaczony został Józef Śliwiński, pierwszy burmistrz miasta i gminy Mirosławiec. Odznaczenie wręczyła Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Galeria

Skip to content