Odpowiedzialni kierowcy w Mirosławcu

Akcja „Odpowiedzialny Kierowca” została zorganizowana w dniu 24 lipca br. wspólnie przez Miejsko – Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirosławcu, Ośrodek Kultury w Mirosławcu, Bibliotekę Publiczną w Mirosławcu, przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Wałczu i Straży Miejskiej w Mirosławcu.

„Odpowiedzialny Kierowca to kampania profilaktyczno – edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych”– rowerzystów, pieszych i kierowców.. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego dobrych postaw na drodze. Kampania edukuje w zakresie trzeźwości za kierownicą, znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi.
Częścią akcji było ustawienie przed Ośrodkiem Kultury symulatora zderzeń. To fotel samochodowy umieszczony na pochyłej platformie. Po zwolnieniu dźwigni i wcześniejszym zapięciu pasów przez pasażera, fotel rusza z prędkością 7-10 km/h, po czym gwałtownie hamuje. Pasażer odczuwa szarpnięcie, które jest dość silne. Dzięki temu kierowcy z Mirosławca mogli sobie wyobrazić, jakie siły działają na ciało kierowcy i osoby podróżujące bez pasów.
Policjanci z KPP Wałcz przypominali, że tylko zapięte pasy mogą uchronić kierowcę i pasażerów przed zmiażdżeniem i uszkodzeniami ciała. „Odważni”, którzy zasiedli w symulatorze otrzymali Dyplom „Bezpieczny uczestnik ruchu drogowego”.
Dalsza częścią akcji będzie „Noc w bibliotece”, gdzie również zostaną poruszone kwestie bycia odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego. Impreza odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Mirosławcu w dn. 25/26 lipca br.
Również w piątek 25 lipca br. odbędzie się poświęcenie pojazdów po uroczystej Mszy św. w intencji automobilistów, przed Kościołem Parafialnym w Mirosławcu.

Galeria

Skip to content