Piknik strażacki za nami

3 maja 2014 r. na terenie stadionu miejskiego w Mirosławcu odbył się Piknik Strażacki połączony z zawodami jednostek OSP. Strażacy ochotnicy mieli do pokonania następujące konkurencje: rzut wężem strażackim, spacer strażaka, bieg w nartach oraz tor przeszkód.

Trzeba przyznać, że nie było łatwo pokonać konkurencję, ale ciężka praca opłaciła się. Pierwsze miejsce w zawodach wywalczyli strażacy z OSP Piecnik, drudzy w zmaganiach okazali się druhowie z OSP Świerczyna, zaś trzecie miejsce zajęli strażacy z Friedlandu – miasta partnerskiego.

Podczas pikniku wręczono odznaki „Za wysługę lat” dla strażaków z OSP Mirosławiec , OSP Piecnik i OSP Bronikowo. Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego w Mirosławcu nadało Odznakę „Za wysługę – 40 lat” dla: Stanisława Plich i Mariana Wilka, za 30 lat dla: Sylwestra Kiepieli , Andrzeja Zwierzyńskiego, Jerzego Kozioł; za 25 lat dla: Jacka Olszewskiego; za 20 lat dla: Tomasza Furmana, Tadeusza Podkowy; za 15 lat dla: Agnieszki Skiba; za 10 lat dla: Marcina Biesiady, Łukasza Strugały, Piotra Frąckowiaka, Grzegorza Biesiady, Jarosława Koźlarka; za 5 lat dla: Marcina Grzyba, Jakuba Winiarczyka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego, m.in.: pokaz ratowania rannych
z wypadku drogowego z cięciem auta, pokaz ratownictwa medycznego z namiotem medycznym, – pokaz – drabina z koszem do prac na wysokościach.

Podczas Pikniku strażackiego czas umilały zespoły: Skakanka z Wyrzyska, Nix Aestate z Niemiec oraz Niby nic z OK Mirosławiec.

Galeria

Skip to content