Podsumowanie akcji „Po stronie natury”

15 maja 2016 roku został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Po Stronie Natury. Z tej okazji firma Żywiec Zdrój przygotowała piknik ekologiczny dla wszystkich mieszkańców Mirosławca , którego partnerem był Ośrodek Kultury w Mirosławcu, Mirosławiec Bioregion i Nadleśnictwo Mirosławiec. Do udziału zaproszono również wszystkie stowarzyszenia działająca na terenie gminy Mirosławiec: Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa Koło nr 2 w Mirosławcu, Stowarzyszenie 4 pory roku, Klub Seniora, stowarzyszenie Amazonki, drużyny harcerskie z Piecnika i Mirosławca, UKŻ Keja Mirosławiec, Koło wędkarskie Lin z Mirosławca Górnego oraz OSP Mirosławiec.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Po Stronie Natury mieszkańcy gminy Mirosławiec i okolic mieli niepowtarzalną okazję, by odwdzięczyć się naturze za jej troskę o nas i posadzić własne drzewo.

Ponadto na pikniku stanęła strefa artystyczna, na której instruktorzy z OK Mirosławiec poprowadzili warsztaty majsterkowicz i plener malarski. Obok w namiocie można było pomalować sobie buzie i włosy. Ośrodek Kultury zaprezentował również swoje zespoły: wokalne i taneczne.
Kolejnym punktem pikniku był pokaz rzeźbiarski, który poprowadził Krzysztof Wiza. Dzieło, które powstało przedstawia butelkę wody firmy Żywiec Zdrój S.A.
Podczas Ogólnopolskiego Dnia Po Stronie Natury nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych. Najmłodsza grupa Orlików, pod kierunkiem Wojtka Chromińskiego, pokonała drużynę składającą się ze strażaków OSP Mirosławiec w meczu piłki nożnej. Mecz został poprzedzony wspólną rozgrzewką w rytmach Zumby fitness, którą poprowadziła Asia Jońska – instruktor z OK Mirosławiec.
Uczestnicy pikniku zmierzyli się w interaktywnym turnieju miast z mieszkańcami Węgierskiej Górki i Koziegłów, w których tego dnia również odbywały się podobne pikniki.  Z dumą możemy ogłosić, że mieszkańcy Mirosławca byli  bezkonkurencyjni, pokonując rywali w stosunku punktowym 28 do 22 i 22.

Jednym z punktów pikniku było ogłoszenie wyników konkursów dla uczniów szkół i przeszkoli z terenu gminy Mirosławiec. Oto wyniki:

Konkurs plastyczny

– kategoria klas I-III

I miejsce Bartek Kalinowski

II miejsce Oliwia Grabska

III miejsce Maja Furman

Wyróżnienia: Laura Szymańska i Wiktor Dybaczewski

– kategoria klas IV – VI

I miejsce Joanna Kułakowska

II miejsce Zuzanna Kułakowska

III miejsce Maja Galewska

Wyróżnienia: Alicja Kicińska i Aurelia Groszewska

– kategoria klas gimnazjalnych

I miejsce Wanda Kwiatkowska

II miejsce Julia Grabiec

III miejsce Małgorzata Piętka

Wyróżnienia: Oliwia Borowiec, Ewa Cieślak i Natalia Kołodziejczyk.

Wanda Kwiatkowska zdobyła również nagrodę specjalną za zaprezentowanie wyróżniającej sie spośród innych, pracy plastycznej w formie komiksu.

Konkurs fotograficzny

I miejsce Bartek Kalinowski

II miejsce Aurelia Groszewska

III miejsce Oliwia Grabska

Wyróżnienia: Blanka Halamus i Hubert Kosnowicz.

Kategoria film

I miejsce otrzymał film „Po stronie natury” autorstwa Inez Komar i Natalii Kołodziejczyk oraz opiekuna Barbary Antochowskiej.

Wszystkie prace  można było oglądać na stadionie miejskim podczas pikniku.

Ogólnopolski Dzień Po Stronie Natury stanowił element VIII edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest zachęcanie Polaków do dbania o naturę, w tym sadzenia drzew i ochrony środowiska naturalnego. W tym roku poprzez ideę „Posadź swoje drzewo!” organizatorzy w szczególny sposób chcą podkreślić, że każdy z nas może mieć realny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Galeria 1 – Zdrojek opanował Mirosławiec – akcja „Po stronie natury” Żywiec Zdrój – 13/05/2016 r.

Galeria 2 -Zdrojek w swoim żywiole – dzień 2. akcji „Po stronie natury” Żywiec Zdrój – 14/05/2016 r.

Galeria 3 – Piknik „Po stronie natury” z Żywcem Zdrój S.A. – 15/05/2016 r.

Skip to content