Sukces „Abrakadabry” w Słonecznym Brzegu

Z wielką dumą podajemy do wiadomości, iż mirosławiecki zespół taneczny Abrakadabra działający przy Ośrodku Kultury w Mirosławcu zdobyły III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „My Młodzi XXI w.” w Bułgarii.

W rywalizacji wzięło udział 200 wykonawców (z różnych krajów), 20 z nich dostało się do konkursu galowego, w tym nasza Abrakadabra, gdzie ostatecznie zespół zajął III miejsce! Gratulacje dla dziewczyn oraz instruktorki – Katarzyny Zajączkowskiej!

A oto relacja uczestniczek festiwalu w Słonecznym Brzegu:

Pobyt w Bułgarii był dla nas niezapomnianym wrażeniem i niesamowitą przygodą. Mimo bardzo długiej i nużącej podróży nie brakowało nam chęci do zwiedzania mijanych państw. Będąc na Węgrach nie mogliśmy zapomnieć o zobaczeniu największego jeziora w Europie, czyli sławnego Balatonu. To co zobaczyliśmy podczas podróży i już w samej Bułgarii było dla nas czymś nowym. Występ na Bułgarskiej scenie był dla nas zaszczytem i ciężko pracowałyśmy nad tym aby nasz taniec był idealny. Każdy szczegół dopracowywałyśmy kiedy mogłyśmy, ale nie brakowało również czasu na chodzenie do miasta gdzie mogliśmy poznać trochę kultury tego Państwa i przede wszystkim było to też dla nas wyzwaniem ponieważ musiałyśmy porozumiewać się w języku obcym. Wolne chwile również spędzałyśmy nad Morzem Czarnym i basenie, kąpiąc się i opalając.

Dostałyśmy ogromną szanse na to by się pokazać i mamy nadzieję, że ją dobrze wykorzystałyśmy.

OK Mirosławiec oraz dziewczyny z zespołu „Abrakadabra” serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które finansowo wsparły wyjazd do Bułgarii: przedsiębiorcom z terenu gminy Mirosławiec, Radnym Rady Miejskiej w Mirosławcu, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędowi Gminy i Miasta Mirosławiec.

Galeria

Skip to content