To już piąty Jarmark Wielkanocny

Sięgając do historii naszego miasta, tradycją przedwojennego Mirosławca było organizowane jarmarków. Rocznie w naszym mieście odbywało się siedem jarmarków – czterokrotnie na m.in. miód i wełnę oraz trzykrotnie na bydło i konie. Kultywując zwyczaj organizowania targów (nasz jarmark zorganizowano po raz piąty) 12 kwietnia, czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową, na placu przed Ośrodkiem Kultury swoje kramy rozłożyły wszystkie świetlice wiejskie, Koło Gospodyń Wiejskich z Hanek, miejscowi handlarze.

Panie z koła gospodyń, dbając o dziedzictwo kulinarne regionu, przywiozły na jarmark specjały, które serwują swoim gościom na świątecznych stołach. Były to wielkanocne wypieki przygotowane według dawnych receptur, m.in. baby, mazurki, serniki. Nabyte podczas jarmarku wypieki z pewnością wypełnią koszyczki wielkanocne wielu rodzin. Na jarmarku nie zabrakło także pięknych ozdób do dekorowania stołu wielkanocnego. Kultywując tradycję, wystawcy zaprezentowali kolorowe palmy, pisanki, wiosenne kwiaty, stroiki i koszyczki. Nie zabrakło także dekoracje świąteczno – wiosennych wykonanych techniką decoupage oraz ażurowych jaj w odważnym i nowoczesnym stylu, przygotowanych przez świetlicę miejską w Mirosławcu.

Serdecznie dziękujemy dziewczynom uczęszczającym na zajęcia plastyczne w OK, za pomoc przy organizacji jarmarku. Wielkie podziękowania należą się także zespołowi wokalnemu „Niby nic” za pomoc w oprawie muzycznej jarmarku. Dzięki!

Zapraszamy do fotorelacji z jarmarku. galeria

Skip to content