Zawody strzeleckie z udziałem zawodników z OK Mirosławiec

W dniu 7 czerwca 2016 r, już po raz XVII na strzelnicy „TARCZA” w Pile odbył się „Memoriał Jerzego Gajewskiego” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w strzelaniu z karabinka kbks, dla szkół Powiatu Wałeckiego.

Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy LOK w Wałczu i Koło Żołnierzy LOK w Człopie. Nagrody dla zwycięskich  drużyn oraz indywidualnie w poszczególnych kategoriach szkół ufundowali: Starostwo Powiatowe w Wałczu, Burmistrz Miasta i Gminy w Człopie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile , Koło Myśliwskie „ŻURAW”, Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie Oddział w Człopie, Polsko – Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie, Krzysztof Rogala, Daniel Szlędak, Bożena i Roman Olijarczyk. Puchar dla najlepszego strzelca memoriału ufundował Cezary Gajewski. Prezes Koła Żołnierzy „GROT” LOK Wałcz ppłk rez. mgr inż. Zbigniew Stusik przedstawił życiorys, sylwetkę oraz osiągnięcia Pana Jerzego Gajewskiego. Medale i puchary wręczali Cezary Gajewski i Zdzisław Kmieć Burmistrz Gminy i Miasta Człopa , Łowczy PZŁ w Pile Sławomir Jaroszewicz, Prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w Wałczu Lech Sznaza. W zawodach wzięło udział 16 drużyn szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz 64 uczniów , a także 17 opiekunów i 6 instruktorów.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów OK Mirosławiec w składzie: Pierzak Filip, Skrzypczak Marcel, Skrzypczak Patryk. Do zawodów przygotowywali się pod okiem pana Sławomira Dziadosza. Ostatecznie chłopcy zajęli wysoką 4 lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Galeria

Skip to content