Artyści na Festiwalu Piosenki Przyrodniczej

19 kwietnia 2018 r. Miejsko – Gminny Odorek Kultury w Kaliszu Pomorskim był organizatorem Regionalnego Festiwalu Piosenki Przyrodniczej. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 40 uczestników – soliści i duety rodzinne – z terenu Powiatu Drawskiego, Powiatu Choszczeńskiego i Powiatu Wałeckiego, w tym również reprezentanci naszego Ośrodka Kultury.

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach jury w składzie: Marta Kędzierska – nauczyciel przyrody w SP w Kaliszu Pomorskim, Lesław Golis – wokalista i gitarzysta zespołu BiFF, były członek legendarnego zespołu Pogodno oraz Jarosław Kozłowski – perkusista zespołu BiFF oraz zespołu Pogodno, wyłoniło laureatów.
Poniżej pełna lista laureatów Festiwalu Piosenki Przyrodniczej 2018.

W kategorii- szkoły podstawowe kl. I-III:

I miejsce – HANNA SANKOWSKA ze Szkoły Podstawowej w Reczu,

II miejsce – TYMOTEUSZ RUMAK z Czaplineckiego Ośrodka Kultury,

III miejsce – WERONIKA PACZOS z Czaplineckiego Ośrodka Kultury.

Wyróżnienia:

GABRYSIA JASNOWSKA i LENA SOROKO ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury,

NADIA WIŚNIEWSKA z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim ,

Wyróżnienia II stopnia:

STANISŁAWA CHWASTKA ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie

ZUZANNY HAŃCZARYK z Ośrodka Kultury w Mirosławcu.

W kategorii – szkoły podstawowe kl. IV-VI:

I miejsce – MARTYNA MACIĄG z Ogniska Artystycznego „PARTES” w Złocieńcu,

II miejsce- MARTYNA FRAŃCZAK z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim,

III miejsce – FILIP WIŚNIEWSKI z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Wyróżnienia:

ANNA LASKA z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim,

ZOFIA TYMA ze Studia Piosenki „ESTI” w Wałczu

ANTONINA ZDANOWICZ z Ośrodka Kultury w Mirosławcu.
W kategorii – MŁODZIEŻ z SP kl. VII, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – MAJA TRZASKAWKA z Drawieńskiego Ośrodka Kultury,

II miejsce- WIKTORIA SPIELER z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim,

III miejsce – NADIA MIAZGA z Czaplineckiego Ośrodka Kultury.

Wyróżnienia:

OLIWIA WYSOCZAŃSKA ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury,

HANNA DZIATKO z Drawieńskiego Ośrodka Kultury

ADRIAN KOCIUBA z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
W kategorii DUET RODZINNY:

I miejsce – MARTYNA FRAŃCZAK i pani MALWINA FRAŃCZAK z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim,

II miejsce – AMELIA SŁOWIK i pani AGNIESZKA SŁOWIK – MACIEJEWSKA z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim,

III miejsce – ANTONINA ZDANOWICZ i pani EWELINA ZDANOWICZ z Ośrodka Kultury w Mirosławcu.

Wyróżnienia:

ZUZANNA HAŃCZARYK i pani MARIANNA HAŃCZARYK z Ośrodka Kultury w Mirosławcu

OLIWIA WYSOCZAŃSKA i pani SYLWIA WYSOCZAŃSKA z Ogniska Artystycznego „PARTES” w Złocieńcu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom!

Galeria

Źródło: http://www.kultura-kaliszpom.com